Obronny pieprzowy gaz Sabre Red Crossfire 51 g MK-3 - żel

Kod: 52CFT10-GEL

Gwarancja: 24 miesięcy

W przypadku zakupu otrzymasz 61 FROGpointů

Kategoria: Osobista gaz pieprzowy

Obronny pieprzowy gaz Sabre Red Crossfire 51 g MK-3 - żel Opis Recenzja (0) Pytania i odpowiedzi (0)

Obronny spray Sarbe Red Crossfire jest produkowany przez amerykańską firmę Security Equipment Corporation, która produkuje spraye od. r. 1975. Dzięki swoim małym rozmiarom i niewielkiej wadze jest niezawodnym obrońcą zawierającym nietoksyczne, niepalne substancje, produkowane na naturalnej bazie.

Osiąga aż 1,33% MC, który jest bardziej dokładnym wskaźnikiem ostrości obronnych sprejów niż SHU lub OC. Spraye niepozostawiają trwałe uszkodzenie i są konsekwentnie stosowane przez policję w USA.Spraye porafią sparaliżować atakującego na 15-20 minut, nie pozostawiają żadnych trwałych uszkodzeń.

Obronny spray Sarbe Red Crossfire jest jednym z najbardziej popularnych modeli. Cały spray jest zrobiony do codziennego użytku. Bezpiecznik nie jest obracany, trzeba wsunąć kciuk w otwór i nacisnąć - jest przeznaczony do bezpiecznego celowania w walce z przeciwnikiem.

Spray wystrzeliwuje strumień drażniącej substancji na podstawie żelu, który jest mocny, wąski i nie rozpyla się. Jako spray pasuje do ciasnych pomieszczeń lub pojazdów. Osiąga odległości 4-5 m idealna jest odległość 2 m. Spray może być stosowany we wszystkich pozycjach i pod różnymi kątami.

Obrony materiał zawiera UV barwnik, który pozostaje na skórze, włosach i ubraniu atakującego. Interwencja sprayem może być wykryta w UV świetle, pomaga tak skazać atakującego może nawet 48 godzin po ataku.

STOSOWANIE SPRAYU: Jeśli masz spray do samoobrony, należy wypróbować kilka sytuacji modelowych i dowiedzieć się, jak prawidłowo obsługiwać spray! Ważne jest, aby spray był w pozycji gotowości - w dłoni z kciukiem na bezpieczniku, nie palcem wskazującym - po cały czas w poruszaniu się w niebezpiecznych miejscach. W przypadku ataku, sprayu nie pokazuj atakującemu do ostatniej chwili przed jej użyciem. Następnie bezkompromisowo skieruj prąd drażniącej substancji do oczów, najlepiej od strony lewej do prawej i z powrotem. Po zastosowaniu średniej dawki (około 2s) odsuncie się z kierunku atakującego i uciekajcie z miejsca.

PIERWSZA POMOC: W razie przypadkowego kontaktu z drażniącą substancją, staraj się substancje wytrzeć chusteczką lub w  inny sposób tak że by substancja niedostała się do oczu. Jeśli dostanie się do oczu, nie otwieraj oczy, ale z czystym ręcznikiem wytrzy wszystkie widoczne ślady od sprayu i wypukaj oczy pod strumieniem wody. Po 10-15 minutach ofiarą wytrzyma z otwartymi oczami w strumieniu wody po 15-20minutach wytrzyma z otwartymi oczami bez wody. Skóra może być podrażniona nawet godzine po zastosowaniu, polecamy chlodzic.